Açılış Sayfam | Sık Kul. Ekle  |     Üye Ol | Üye Girişi
Ana Sayfa
Tüm Haberler
Merkez İlçe
Alaplı
Spor
Çaycuma
Kdz Ereğli
Devrek
Foto Galeri
Gökçebey
DİĞER
ANA SAYFA  / 
Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?

Sağlık Bakanlığı ekipleri Zonguldak ve Ereğli'de yapılmak istenilen hastanelerle ilgili bugün görücüye geliyor. Alternatifleri değerlendirecek olan heyet, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a bilgi verecek. Hastane yerinin kısa sürede kesinleşmesi bekleniyor.

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 19 Mart 2010 00 : 08 
Zonguldak ve Ereğli'de yapılmak istenilen hastanelerin yapılacağı alanlarla ilgili Sağlık Bakanlığı ekipleri bugün Zonguldak'ta olacak. Farklı görüşlerin değerlendirileceği inceleme gezileri sonrasında bir değerlendirme yapılacak. İnceleme gezisi öncesi telefonla Pusula'nın sorularını yanıtlayan Vali Erdal Ata alternatif yerlerle ilgili yapılacak çalışma hakkında bilgi vererek görüşlerini paylaştı. Ata özetle; "Zonguldak'ta yer sorunu var. Bu şartlarda en doğru yerin tespiti zor oluyor. Alternatif olabilecek bütün yerleri inceliyoruz. Gelecek ekip mevcut yerleri inceleyecek. Bahse konu yerlerden Gaca'da hastane yapılabilecek bir alan yok. Kok fabrikasının bulunduğu alan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ne tahsis edilmiş. Orası olabilirdi. Öte yandan Tıp Fakültesi Hastanesi yakınında bulunan bir arazi var. Burası değerlendirile-bilir" dedi.
Ata; "Bireysel görüşünüz nereye yapılması yönünde" şeklindeki soruya; "Benim görüşüm Tıp Fakültesi Hastanesi'nin yakındaki araziye yapılması yönünde" şeklinde konuştu.
Daha önceki açıklamalarında yeni hastanenin Atatürk Devlet Hastanesi'nin bitişiğinde bulunan lojmanların yıkılarak buraya yapılmasını isteyen Ak Parti İl Başkanı Hamdi Uçar yapılacak incelemeden sonra tablonun ortaya çıkacağını belirtti.
Uçar; "Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ'a mevcut hastanenin önündeki poliklinik ve lojmanların yıkılarak hastanenin büyütüleceği belirtildi. Ancak Sayın Bakanımız bunu kabul etmiyor. Kendisi mutlaka 30 yada 40 dönümlük bir arazinin tahsis edilmesini ve kompleks bir hastane yapmayı düşündüklerini söyledi. Sayın Bakanımız mevcut hastanenin bulunduğu arsayı küçük buldu. Bu anlamda Vali Bey bugün veya yarın Ankara Sağlık Bakanlığı'ndan gelecek heyetle birlikte mevcut Kok Fabrikasının olduğu yeri, Demir Ambarlarını ve TIP Fakültesinin bitişiğindeki 50 dönümün üzerindeki orman arazisi ve birkaç tane alternatif yerde incelemelerde bulunacaklar. Bu yerlerden biri uygun görülür ve ulaşım açısından zor olmadığına karar verilirse hastane yapılacak. Hastane için aslında İnağzı'ndaki orman arazisinden bahsediliyordu. Ama o yer 2-B yani vasıflı orman arazisi olduğu için yapılamıyor. İnağzı'ndaki yer 2-B olmasaydı, hastane oraya yapılabilirdi. Ancak Vali Bey ile Sağlık Bakanlığı ekipleri alternatif yerleri yarın (bugün) inceleyip hastane için uygun yer üzerinde karar verecekler" dedi.

Karaman alternatifi
Bugün yapılacak gezide Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yapılmasını istediği 500 yataklı kompleks hasta-nenin Karaman veya Baka-cakkadı çevresinde yapılması yönündeki görüşler de ele alınacak. Ak Parti İl Başkanı Hamdi Uçar bu konuda farklı görüşler olduğunu belirterek; "Çok büyük bir kompleks hastaneden bahsediyoruz. Ben Gaca'ya karşıyım. Bu hastanenin Karaman veya Bakacakkadı'da yapılması yönünde de görüşler var. Bu alternatifleri de değerlendirebiliriz.  Farklı düşünceleri gelecek heyetle birlikte değerlendireceğiz" dedi.

Haberi Paylaş
Haber : PUSULA
Bu Haber 1403 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

Yorumlar

 Yorumlar ( 7 )

Sayfa : [1]
Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?
Çok iyi bir düşünce Karaman Bakacakkadı hattı incelendiğinde her yönüyle bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebiliğici konumda.
Gön : Şenol  20 Mart 2010 : 12:05:00  Zonguldak

Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?
İsabet olur,bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek en uygun alan,iyice tetkik edilirse Karaman Bakacakkadı hattıdır.
Gön : şenol  20 Mart 2010 : 10:32:04  Zonguldak

Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?
yok artık bartın a yapın bari ne karamanı ne bakacakkadısı ya bence en uygun yer inağzı
Gön : ahmet yılmaz  19 Mart 2010 : 21:01:44  Zonguldak

Hastane Bakacakkadı'da olmalı...
Zonguldak'ta yer sıkıntısı var biliniyor.Zonguldak sadece merkezi ile sıkıştırılmış durumda. Hastane Zonguldak'a çokta uzak olmamakla beraber, Devrek-Gökçebey-Çaycuma ilçelerine yakınlığı ile bilinen Bakacakkadı Beldesi ne yapılsa daha uygun olur ayrıca ulaşımda sorun yaşanacağını sanmıyorum. Karayolu, demiryolu hatta havayoluna yakınlığı itibariyle avantajlı görünen Bakacakkadı.
Gön : Mustafa  19 Mart 2010 : 18:16:56  İstanbul

Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?
Bakacakkadı olması, bölgesel açıdan çok daha iyi olacaktır. Kıyıda köşede kalan Zonguldak'ın çevresini sıkıştırma yanlışından biran önce vazgeçilmeli ve çevresine açılmalıdır. Bu bölgeye yapılacak hastane Çaycuma, Devrek,Gökçebey,Bartın,Karabük gibi yerleşim alanları için lokomotif olacaktır.Bacasız sanayi gibi bu iş. İyi düşün ZONGULDAKLI Hamdi Başkan. Yer istiyorsan 100.yıl tatil köyü. Bundan hazırı ve en güzeli de olmaz zaten.
Gön : Zonguldaklı  19 Mart 2010 : 16:06:42  Zonguldak

Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?
Hastahane olan yerin yanına hastahane değilde,ancak oradaki hastahaneyi büyültmek için ek bina yaparsınız olabilir.Ben buna katılıyorum,inşallah olur.Kolay gelsin.
Gön : NECDET ÖZSAYGIN  19 Mart 2010 : 12:34:44  Zonguldak

Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?
Filyos Vadisi Projisi bir Fostur. Sedde Projeside Fostur. Eğer Sayın Valimiz ve Sayın Hamdi Uçar Bey Filyos Vadisi Projesine SAMİMİYETLE İNANSALARDI. Yüzlerini Filyos Vadisi'ne dönerler. Bu Hastane Yerini Bakacakkadı, Yada Çaycuma'da Karaelmas Üniversitesinin Meslek Yüksek Okulun'un olduğu araziye dönerlerdi. Hamdi bEy Kendisi açıklamış, Sayın Bakanmız Kompleks şeklinde düşünyor diye . Geçtişğimiz günlerde Atilla Ökssüz'ün köşesinde Erdem GİRGİN adlı okurun düşünceleri aklıma geldi bu gazeteyi bu köşeyi bu siyasiler ve brokresilerde okudu. Bunlar Bizi Filyos Vadisi Diye uyutup duruyorlar. Uy ... DEVAMI
Gön : Serhat Akin  19 Mart 2010 : 09:12:19  Zonguldak

Sayfa : [1]

Diğer Başlıklar

İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 260
  Bugün : 53
  Toplam: 10011229
   Şuan Çevirimiçi:

 8 konuk,

 

PUSULA

KATEGORİLER

PUSULA

Copyright © Pusula Gazetesi
 web hosting - elektronik sigara  Hay&NS web katalogları