Açılış Sayfam | Sık Kul. Ekle | MOBİL BÖLÜM
Ana Sayfa
Genel
Tüm Haberler
Zonguldak
Alaplı
Çaycuma
Devrek
Gökçebey
Kdz Ereğli
Kilimli
Kozlu
DİĞER
Haberler
ANA SAYFA  / 

Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?


Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?

Sağlık Bakanlığı ekipleri Zonguldak ve Ereğli'de yapılmak istenilen hastanelerle ilgili bugün görücüye geliyor. Alternatifleri değerlendirecek olan heyet, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a bilgi verecek. Hastane yerinin kısa sürede kesinleşmesi bekleniyor.

Yazı boyutunu büyütmek için       
 19 Mart 2010 00 : 08 
Zonguldak ve Ereğli'de yapılmak istenilen hastanelerin yapılacağı alanlarla ilgili Sağlık Bakanlığı ekipleri bugün Zonguldak'ta olacak. Farklı görüşlerin değerlendirileceği inceleme gezileri sonrasında bir değerlendirme yapılacak. İnceleme gezisi öncesi telefonla Pusula'nın sorularını yanıtlayan Vali Erdal Ata alternatif yerlerle ilgili yapılacak çalışma hakkında bilgi vererek görüşlerini paylaştı. Ata özetle; "Zonguldak'ta yer sorunu var. Bu şartlarda en doğru yerin tespiti zor oluyor. Alternatif olabilecek bütün yerleri inceliyoruz. Gelecek ekip mevcut yerleri inceleyecek. Bahse konu yerlerden Gaca'da hastane yapılabilecek bir alan yok. Kok fabrikasının bulunduğu alan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ne tahsis edilmiş. Orası olabilirdi. Öte yandan Tıp Fakültesi Hastanesi yakınında bulunan bir arazi var. Burası değerlendirile-bilir" dedi.
Ata; "Bireysel görüşünüz nereye yapılması yönünde" şeklindeki soruya; "Benim görüşüm Tıp Fakültesi Hastanesi'nin yakındaki araziye yapılması yönünde" şeklinde konuştu.
Daha önceki açıklamalarında yeni hastanenin Atatürk Devlet Hastanesi'nin bitişiğinde bulunan lojmanların yıkılarak buraya yapılmasını isteyen Ak Parti İl Başkanı Hamdi Uçar yapılacak incelemeden sonra tablonun ortaya çıkacağını belirtti.
Uçar; "Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ'a mevcut hastanenin önündeki poliklinik ve lojmanların yıkılarak hastanenin büyütüleceği belirtildi. Ancak Sayın Bakanımız bunu kabul etmiyor. Kendisi mutlaka 30 yada 40 dönümlük bir arazinin tahsis edilmesini ve kompleks bir hastane yapmayı düşündüklerini söyledi. Sayın Bakanımız mevcut hastanenin bulunduğu arsayı küçük buldu. Bu anlamda Vali Bey bugün veya yarın Ankara Sağlık Bakanlığı'ndan gelecek heyetle birlikte mevcut Kok Fabrikasının olduğu yeri, Demir Ambarlarını ve TIP Fakültesinin bitişiğindeki 50 dönümün üzerindeki orman arazisi ve birkaç tane alternatif yerde incelemelerde bulunacaklar. Bu yerlerden biri uygun görülür ve ulaşım açısından zor olmadığına karar verilirse hastane yapılacak. Hastane için aslında İnağzı'ndaki orman arazisinden bahsediliyordu. Ama o yer 2-B yani vasıflı orman arazisi olduğu için yapılamıyor. İnağzı'ndaki yer 2-B olmasaydı, hastane oraya yapılabilirdi. Ancak Vali Bey ile Sağlık Bakanlığı ekipleri alternatif yerleri yarın (bugün) inceleyip hastane için uygun yer üzerinde karar verecekler" dedi.

Karaman alternatifi
Bugün yapılacak gezide Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yapılmasını istediği 500 yataklı kompleks hasta-nenin Karaman veya Baka-cakkadı çevresinde yapılması yönündeki görüşler de ele alınacak. Ak Parti İl Başkanı Hamdi Uçar bu konuda farklı görüşler olduğunu belirterek; "Çok büyük bir kompleks hastaneden bahsediyoruz. Ben Gaca'ya karşıyım. Bu hastanenin Karaman veya Bakacakkadı'da yapılması yönünde de görüşler var. Bu alternatifleri de değerlendirebiliriz.  Farklı düşünceleri gelecek heyetle birlikte değerlendireceğiz" dedi.
 
Haber : PUSULA
Bu Haber 1212 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :

Yorumlar

 Yorumlar ( 7 )

Sayfa : [1]
Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?
Çok iyi bir düşünce Karaman Bakacakkadı hattı incelendiğinde her yönüyle bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebiliğici konumda.
Gön : Şenol  20 Mart 2010 : 12:05:00  Zonguldak

Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?
İsabet olur,bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek en uygun alan,iyice tetkik edilirse Karaman Bakacakkadı hattıdır.
Gön : şenol  20 Mart 2010 : 10:32:04  Zonguldak

Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?
yok artık bartın a yapın bari ne karamanı ne bakacakkadısı ya bence en uygun yer inağzı
Gön : ahmet yılmaz  19 Mart 2010 : 21:01:44  Zonguldak

Hastane Bakacakkadı'da olmalı...
Zonguldak'ta yer sıkıntısı var biliniyor.Zonguldak sadece merkezi ile sıkıştırılmış durumda. Hastane Zonguldak'a çokta uzak olmamakla beraber, Devrek-Gökçebey-Çaycuma ilçelerine yakınlığı ile bilinen Bakacakkadı Beldesi ne yapılsa daha uygun olur ayrıca ulaşımda sorun yaşanacağını sanmıyorum. Karayolu, demiryolu hatta havayoluna yakınlığı itibariyle avantajlı görünen Bakacakkadı.
Gön : Mustafa  19 Mart 2010 : 18:16:56  İstanbul

Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?
Bakacakkadı olması, bölgesel açıdan çok daha iyi olacaktır. Kıyıda köşede kalan Zonguldak'ın çevresini sıkıştırma yanlışından biran önce vazgeçilmeli ve çevresine açılmalıdır. Bu bölgeye yapılacak hastane Çaycuma, Devrek,Gökçebey,Bartın,Karabük gibi yerleşim alanları için lokomotif olacaktır.Bacasız sanayi gibi bu iş. İyi düşün ZONGULDAKLI Hamdi Başkan. Yer istiyorsan 100.yıl tatil köyü. Bundan hazırı ve en güzeli de olmaz zaten.
Gön : Zonguldaklı  19 Mart 2010 : 16:06:42  Zonguldak

Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?
Hastahane olan yerin yanına hastahane değilde,ancak oradaki hastahaneyi büyültmek için ek bina yaparsınız olabilir.Ben buna katılıyorum,inşallah olur.Kolay gelsin.
Gön : NECDET ÖZSAYGIN  19 Mart 2010 : 12:34:44  Zonguldak

Tıp Fakültesi mi, Karaman mı?
Filyos Vadisi Projisi bir Fostur. Sedde Projeside Fostur. Eğer Sayın Valimiz ve Sayın Hamdi Uçar Bey Filyos Vadisi Projesine SAMİMİYETLE İNANSALARDI. Yüzlerini Filyos Vadisi'ne dönerler. Bu Hastane Yerini Bakacakkadı, Yada Çaycuma'da Karaelmas Üniversitesinin Meslek Yüksek Okulun'un olduğu araziye dönerlerdi. Hamdi bEy Kendisi açıklamış, Sayın Bakanmız Kompleks şeklinde düşünyor diye . Geçtişğimiz günlerde Atilla Ökssüz'ün köşesinde Erdem GİRGİN adlı okurun düşünceleri aklıma geldi bu gazeteyi bu köşeyi bu siyasiler ve brokresilerde okudu. Bunlar Bizi Filyos Vadisi Diye uyutup duruyorlar. Uy ... DEVAMI
Gön : Serhat Akin  19 Mart 2010 : 09:12:19  Zonguldak

Sayfa : [1]
Diğer Başlıklar
Köşe Yazarları  
Çok okunanlar
BUGÜN
DÜN
SON 7 GÜN
BU AY
Yorumlananlar
» Özbakır, Çaturoğlu, Turpcu ve Çakan ne düşünüyor?
» 3 dönem kuralına takılan Toptan döner mi?
» Özbakır: ‘Teşvik, TTK’ya da alternatif olacak’
» 'Kontenjan aday istemiyorum!’
» Vatandaştan Akdemir'e çağrı: ‘Kötü düzen, düzenbazını yok eder’
» Meteor değil, taş yağdı
» Demir: ‘Pes etme noktasındayız’
» Şehit Madenci ağıtlarla uğurlandı
» Topçu’dan Kaban’a teşekkür
» Fenerbahçe adına finallerde yarışacak
» Kamyon kasasında havuz sefası…
» Özbakır: ‘Zonguldak’ın sorunları için birebir görüşüyorum’
 
İstatistik
  İstatistik
  Dün : 4379
  Bugün : 3053
  Toplam: 61064124
   Şuan Çevirimiçi:

 164 konuk,

 

PUSULA

KATEGORİLER

PUSULA

Copyright © Pusula Gazetesi

  Hay&NS web katalogları